Blog

Přečtěte si naše blogové příspěvky, kde nalezenete více informací o našich svatbách, ale i zajímavé svatební tipy.

Indická svatba s tradičními i klasickými svatebními obřady

Tuto svatbu jsme začali plánovat na konci léta 2019 s původním termínem v květnu 2020. Bohužel těsně před svatbou vypukla světová pandemie covidu, takže jsme ji museli celou přesunout na další rok, protože v té době nebylo pro cizince ani možné do České republiky vstoupit. Další rok ovšem situace nebyla o mnoho lepší, takže jsme vše museli opět přesunout a konečně až v červnu 2022 se nám ji podařilo uskutečnit. Každý, kdo někdy plánoval svojí svatbu ví, jak náročné je ji naplánovat za normálních podmínek, natož v těchto, ale možná i proto si ji hosté i snoubenci užili tak moc.

První akce z naší dvou denní indické svatby byla uvítací party s malováním hennou, která je důležitou součástí indických svatebních obřadů. Vybrali jsme pro to krásné místo Art Restaurant Mánes, kde bylo dost prostoru pro vše: malování hennou, kulaté stoly, bufet i místo pro taneční vystoupení hostů. Ti všichni dorazili v překrásném tradičním indickém oblečení, což pomohlo vytvořit krásnou atmosféru.

Druhou akcí byl tradiční svatební indický obřad. Pro ten jsme potřebovali místo, které by nám umožnilo otevřený oheň, který je nedílnou součástí indických svatebních obřadů, což možnosti na výběr celkem zúžilo. Nicméně finální volba hotelu The Grand Mark s jeho krásnou zahranou byla skvělá. Oslavy začaly baraatem, což je přivítání ženicha hosty a rodinou z jeho strany, která s ním oslavuje, tancuje a zpívá. Tento průvod jsme udělali od Obecního domu k hotelu Grand Mark, kde už v zahradě čekali všichni hosté ze strany nevěsty. Následoval svatební indický obřad, kterým hosty během 1,5hodiny krásně provedl indický kněz, který přicestoval až z Velké Británie. Na závěr si hosté dali výborný vegetariánský bufet s indickými prvky.

Poslední částí našich oslav byl svatební obřad tak, jak ho známe u nás, kdy má nevěsta klasické bílé svatební šaty a ženich oblek.Pro tuto část svatby jsme vybrali Salabku, což je krásné místo s vlastní vinicí, umístěné v širším centru Prahy a díky ocenění od Michelinu nabízí i skutečně vynikající gastronomii. Během tohoto obřadu si nevěsta s ženichem řekli také své svatební sliby, které byly jedny z nejkrásnějších, jaké jsme kdy slyšely. Tento obřad se konal ve stejný den jako ten tradiční indický, proto organizace celého dne byla poměrně nabitá, nicméně vše se nám podařilo podle plánu zvládnout, za což patří velký dík i svatebním hostům, kteří harmonogram respektovali a snažili se být všude včas. Svatební den jsme ukončili krájením svatebního dortu, což bylo pro nevěstu jeden z nejdůležitějších momentů a samozřejmě party, kterou si všichni hosté v závěru dne moc užili.

Stejně jako naše předchozí indická svatba byla tato opravdu nezapomenutelná plná barevného oblečení, tradicí, milých a srdečných lidí, dobré nálady a navíc, také krásného počasí. Jsme neskutečně vděčné, že si Moumita a Lee vybrali pro naplánování své jedinečné svatby právě nás a přejeme jim jen to nejlepší na jejich společné cestě životem.


Místa: Art Restaurant Mánes, The Grand Mark Prague, Vinařství Salabka
Foto: Katka Koncal
Video: Primetime

0
×
Sledujte náš blog

Líbí se Vám naše svatby? Přihlašte se k odběru a neunikne Vám žádný nový příspěvek.

Svatba na Golfu v Kácově
Svatba v Panorama Golf Kácov