MandariTato svatba byla úžasně multikulturní! Kromě toho, že nevěsta byla původem z Malajsie a ženich z Alžíru, mnoho svatebních hostů na jejich svatbu přicestovalo z různých koutů světa. Prahu si pro svou svatbu vybrali proto, že zde aktuálně žijí a také proto, že částženichovy rodiny pochází také z Česka. Každopádně to, že na jejich svatbě bylo t...
Blog
Tato svatba se konala v prostředí elegantního golfu, proto jsme výzdobu zkombinovali v barvách zelené, bílé a zlaté, což se k tomuto místu krásně hodilo. Tentokrát jsme svatební obřad umístili na nedaleký green, ze kterého je krásný výhled na městys Kácov. Celá svatba se nesla v pohodovém duchu – skvělé jídlo, pro děti byli zajištěni animátoři, pro...
Tuto svatbu jsme začali plánovat na konci léta 2019 s původním termínem v květnu 2020. Bohužel těsně před svatbou vypukla světová pandemie covidu, takže jsme ji museli celou přesunout na další rok, protože v té době nebylo pro cizince ani možné do České republiky vstoupit. Další rok ovšem situace nebyla o mnoho lepší, takže jsme vše museli opět pře...
Svatba Emmeline a Filipa se konala v krásném prostředí architektonicky oceněného golfu a restaurace Panorama Golf Kácov. Ten se nachází asi hodinu od Prahy a okolí golfového hřiště je skutečně překrásné. Na této svatbě jsme měli hrozné štěstí s počasím. Ačkoliv dopoledne pršelo a mělo pršet i po zbytek dne, pak, jak kdyby nějakým zázrakem, úplně př...
Svatbu Emmy a Roba jsme začali plánovat zhruba rok dopředu a zadání bylo jasné - industriální svatba s důrazem na církevní katolický svatební obřad. Ze všech zajímavých industriálních míst v Praze si Emma s Robem pro svůj velký den nakonec vybrali Ateliér Loft Bubny, který se nachází v pražské čtvrti Holešovice. Svatební obřad se konal v blízkém ko...
Svatba Kristýnky a Andrease se konala na začátku září v krásném vinařství na Salabce v Praze. Obřad jsme měli naplánovaný venku u vinic s následnou hostinou uvnitř restaurace. Protože počet hostů byl poměrně velký a vyšplhal se téměř k 90, v případě deště se nabízela pouze jedna varianta, a to by bylo uvnitř restaurace. Ta by samozřejmě měla mnohem menší kouzlo, než venku. Bohužel počasí nám nepřálo a v týdnu
Svatba Tiffany a Anatoliiho byla uprostřed června v krásném hotelu Grand Mark v Praze. Ačkoliv oba pocházejí z různých částí země a společně žijí v Německu, vybrali si pro svojí svatbu Prahu, protože se do ní při její návštěvě prostě zamilovali. S plánováním jejich svatby jsme začali minulý podzim a po výběru vhodných míst, která by splňovala jejich požadavky na velikost, vnitřní a venkovní možnosti, kvalitu jídla i rozpočet, se rozhodli právě pro hotel Grand Mark. Jedním z hlavních důvodů, proč si ho pro svojí svatbu vybrali, byla překrásná zahrada ve vnitrobloku, kterou hotel disponuje a která je perfektní pro venkovní svatební obřady.
Svatba Toko a Chrise se konala uprostřed léta v úžasném hotelu Mandarin Oriental. Nevěsta Toko pochází z Japonska a ženich Chris je původem z Anglie, oba žijí v New Yorku, tudíž nebylo divu, že na svatbě byli hosté takřka z celého světa. To byl také jeden z důvodů, proč se Toko s Chrisem rozhodli uspořádat svojí svatbu v Praze – protože je v podstatě na půli cesty pro všechny. Jejich svatba byla malá a pouze pro zhruba 20 hostů.
3-denní indická svatba pro zhruba 200 hostů se spoustou indických tradic – tak by se dala stručně shrnout tato úžasná svatba. Henal a Akash chtěli mít svojí svatbu v Praze, protože Akashovi se zde v minulosti moc líbilo. S plánováním svatby jsme začali zhruba 10 měsíců před svatbou a přiznávám, že to bylo opravdu intenzivní plánování. Zejména proto, že jsme potřebovali zajistit spoustu specifických indických tradic, což nebylo vždy lehké zařídit ve městě uprostřed Evropy.
S plánováním svatby Chantelle a Mika jsme začali poměrně dlouho před jejich svatbou. Oba měli celkem jasnou představu o jejich svatbě, měla to být podzimní svatba v dramatické bordó barvě podtržená historickou atmosférou Prahy. Ačkoliv oba žijí v Kanadě, nevěsta má v Čechách kořeny a některé příbuzné a kromě toho ji Mike na Karlově mostě požádal o ruku.
Svatba Caroline a Alissona byla na začátku podzimu. Hlavní důvod, proč chtěli mít svatbu na podzim bylo, že pochází z Brazílie, kde podzim ani všechny jeho barvy nikdy nejsou a chtěli pro svojí svatbu něco speciálního. Byla to menší katolická svatba, která se konala v místním kostelíku ve vesnici Mcely. Kostel byl překrásně nazdoben: spousta svíček s bílo – růžovo – fialovými květinami.
Míša a Greg si pro svoji svatbu vybrali dvě nádherná místa na svatbu, katedrálu sv. Víta na Pražském Hradě a Villu Richter pro následnou hostinu. Svatba byla laděna do modré barvy, ve které měly všechny družičky krásné tmavě modré šaty, ale do které byly sladěny i svatební dekorace a květiny.
Svatba Kate a Barryho se konala uprostřed slunného léta. Byla to malá svatba pouze s nejbližší rodinou a přáteli, pro kterou si nevěsta s ženichem vybrali hotel Four Seasons. Jedním z důvodů, proč se rozhodli právě pro hotel Four Seasons, byla jejich terasa s překrásným výhledem na Prahu a Pražský hrad, do které se nevěsta zkrátka zamilovala.
S Edem a Katiou jsme začali spolupracovat asi 8 měsíců před jejich svatbou. Zatímco Ed je původem z Číny, Katia pochází z Ruska a společně spolu žijí v New Yorku, proto jejich rodiny a přátelé přijeli doslova z celého světa. Nejen z tohoto důvodu Praha vyhrála tuto "prestižní soutěž" o jejich svatební místo. Pomohli jsme jim zorganizovat 3-denní svatební oslavy, které zahrnovaly předsvatební večeři s nejbližší rodinou, předsvatební uvítací party pro všechny hosty a samozřejmě samotný svatební den.
Svatba Flore a Víta byla v kvetoucím a romantickém květnu. Téma svatby bylo květinové, což se perfektně hodilo ke kvetoucím stromům a květinám, které v tu dobu byly všude okolo. Flore pochází z Francie, zatímco Vítek je původem z Prahy, proto byli jejich hosté z různých zemí a kultur. Před samotným svatebním dnem jsme uspořádali přivítací večírek s ochutnávkou českých piv, což zejména pro zahraniční hosty bylo velmi zajímavé.
Když nás budoucí nevěsta Marie Rose a budoucí ženich Tony zkontaktovali, bylo to pouze pár týdnů před jejich plánovaným svatebním dnem. Přáli si mít církevní, Maronicko-Křesťanskou svatbu zde v Praze, kde spolu před několika lety byli. Díky tomu, že oba jsou původem z Lebanonu, ale v součanosti žijí v Kanadě, byla Praha i skvělým místem na půli cesty jak pro jejich rodiny z Lebanonu, tak pro jejich přátele z Kanady.
Praha je známá pro velké množství kostelů, historických památek, zámků a věží. Díky tomu nabízí široký výběr pro církevní svatby. To ovšem platí obecně pro celou Českou republiku. Ačkoliv je obvykle možné mít církevní obřad dokonce na jiném místě než je kostel (např. pražské zahrady jsou v poslední době velmi oblíbené), kostely mají fantastickou atmosféru a většina věřících párů si přeje mít svatbu v kostele.
Průhonice jsou malá vesnice hned za okrajem Prahy směrem na Brno. Je známá pro svůj velký a nádherný zámecký park s mnoha jezery a malými potůčky. Zámecký park je oblíbený jak pro procházky, tak svatby v Průhonickém zámku, který je součástí zmíněného parku. Zámek je krásná a udržovaná historická budova a z jeho nádvoří je překrásný výhled do parku.
(c) 2020 Butterfly Weddings