Blog

Přečtěte si naše blogové příspěvky, kde nalezenete více informací o našich svatbách, ale i zajímavé svatební tipy.

Letní indická svatba v Praze

3-denní indická svatba pro zhruba 200 hostů se spoustou indických tradic – tak by se dala stručně shrnout tato úžasná svatba. Henal a Akash chtěli mít svojí svatbu v Praze, protože Akashovi se zde v minulosti moc líbilo. S plánováním svatby jsme začali zhruba 10 měsíců před svatbou a přiznávám, že to bylo opravdu intenzivní plánování. Zejména proto, že jsme potřebovali zajistit spoustu specifických indických tradic, což nebylo vždy lehké zařídit ve městě uprostřed Evropy.

První den byla welcome party s malováním hennou. Henna je totiž pro indické ženy na svatbách typická a každá žena by měla být hennou ozdobená. Nevěsta měla detailněji namalované jak ruce, tak nohy, maminky měly hodně namalované ruce z obou stran a zbytek žen mělo většinou nějaký menší obrazec na jedné ruce. Welcome party se konala v restauraci Občanská Plovárna, která byla dostatečně velká jak pro takto velký počet hostů, tak pro henna malířky. Restaurace má zároveň krásnou velkou terasu u vody a hosté si tak mohli užít pěkný výhled na řeku.

Druhý den byl věnovaný předsvatebním tradicím. Tyto tradice obvykle probíhají doma u ženicha a nevěsty, proto se konaly přímo v hotelu. Ráno byly předsvatební tradice pro nevěstu a odpoledne pro ženicha. Během nich používal kněz spoustu vůní, koření, květin či oheň a každá věc měla svůj význam.

Třetí den byl nejslavnostnější den a byl to zároveň hlavní den svatby. Svatební obřad se konal v zahradách Trojského Zámku, kde jsme vytvořili podium a krásné gazebo s látkami a květinovou výzdobou. Vše začalo baraatem, což je typická indická tradice, kdy všichni hosté z ženichovy strany doprovází ženicha a tancují a zpívají u toho. Ženich často jezdí například na slonovi, ale i když byl obřad hned vedle Pražské ZOO, rozhodli jsme se pro více reálnější variantu a tou bylo historické auto. Svatební obřad trval zhruba 1,5 hodiny a po něm následoval oběd ve vnitřních prostorách zámku. Odpoledne bylo vyhrazeno pro krátký odpočinek a čas na převléknutí, neboť na každou událost měla nevěsta s ženichem, ale i hosté, jiné šaty. Svatební hostina se konala v Národním domě na Vinohradech a začala cocktail hour. Po ní následoval slavnostní nástup důležitých členů rodiny a na závěr ženich s nevěstou. Družičky, družba, ale i další členové obou rodin si přichystali speciální taneční vystoupení. Proslovy nesměly také chybět a poslední oficiální částí bylo krájení dortu. Po něm se již otevřel buffet a začala party, která trvala dlouho do noci.

Ačkoliv to byly to 3 plné dny a nespočet hodin práce strávený přípravami a plánováním, byla to jedna z nejkrásnějších a nejzajímavějších svateb, kterou jsme kdy plánovali. Vidět všechny ty barevné šaty a všechny odlišné tradice bylo neskutečně zajímavé. A k tomu jako bonus - nevěsta, ženich, ale i jejich hosté byli neskutečně milí, což celé tyto 3 dny udělali ještě krásnějšími.

Místa:            Občanská Plovárna, Hotel Don Giovanni, Zámek Troja, Národní dům na Vinohradech
Fotografka:   Dara Rakovčik

 

Malování hennou Indická svatba v PrazeMalování hennou během indické svatby v Praze Indická svatba v PrazeNevěsta a ženich indická svatba v PrazeMalování hennou indická svatba v Prazepředsvatební indické stradice indická letní svatba v Prazepředsvatební obřady indická svatba v Prazepředsvatební obřady indická svatba v Prazepředsvatební obřady indická svatba v Prazepředsvatební obřady indická svatba v Prazepřípravy a make-up indická svatba Prahaindická nevěsta svatba přípravy Prahahenna a indické šperky, indická svatba vPrahaindická svatba v Praze nevěsta s maminkou ženich s držbou indická svatba v Praze zámek Trojaindická svatba v PrazeBaraat tradice indická svatba v Prazebaraat party oslava ženicha indická svatba v Prazeindická svatba v Praze svatební agentura Prahaindická svatba svatební obřad zámek Trojaindická svatba v Prazetradice inidické svatby Prahaindická svatba v ČRindická svatba v České Republiceindická svatba v Praze zámek Trojaindická svatba v Praze ženich svatební obřadsvatební agentura Praha svatební koordinátorindická svatba v Praze ženich a nevěstahistorické auto indická svatba v Przae baraatsvatební agentura praha indická svatbaženich a nevěsta indická svatba v Prazesvatební párové focení indická svatba v Praze svatební hostina indická svatba v Praze Národní dům na vionhradechkvětinová výzdoba indická svatba v Prazekvětinová výzdoba růžová zlatá svatba Prahasvatební hostina indická svatba, svatební agentura Prahaindická svatba svatební hostiny Praha , ženich a nevěstapřekvapení družiček tanec družiček indická svatba v Prazesvatební dort indická svatba Prahaprvní tanec ženich a nevěsta indická svatba v Praze

0
×
Sledujte náš blog

Líbí se Vám naše svatby? Přihlašte se k odběru a neunikne Vám žádný nový příspěvek.

Svatba v hotelu Mandarin Oriental v Praze
Krásná podzimní svatba v Clam Gallas Paláci s host...